مدرسه‌ی آزادفکری
اگر عضو نیستید از اینجا عضو شوید
عضویت
/
ورود

اساتید

پوران درخشنده

پوران درخشنده، تهیه کننده و کارگردان سینما، تحصیلات تکمیلی خود را در مدرسه‌ی عالی تلوزیون و سینما (دانشکده‌ی فعلی صدا و سیما) در سال ۱۳۵۴ به اتمام رساند و در سازمان صدا و سیما به عنوان مستندساز مشغول به کار شد بیشتر...

فرشته روح‌افزا

فرشته‌ی روح‌افزا پژوهشگر حوزه‌ی زنان و خانواده، دوره‌ی کارشناسی، ارشد و دکترای خود را در رشته‌ی الکترونیک در دانشگاه منچستر انگلستان به پایان رسانده است. او در حوزه‌های مختلفی مربوط به زنان، در عرصه‌های ملی و بین المللی فعالیت داشته بیشتر...

در این درس-گفتگو چه می‌گذرد؟

زنی روی پرده فریاد زد: هیس! ساکت. آرام. دختر فریاد نمی‌زنه. دختر داد نمی‌زنه. پرده کنار رفت. زن این‌بار به خاطر دخترانش، خستگی را پشت دوربین رها می‌کند و روبه‌روی دوربین می‌نشیند، تا بی‌پرده با دختر صحبت کند. به سبک درس. به سبک گفتگو. نشست رو به روی دوربین تا حاصل عمرش را، به دخترانش بیاموزد. بگوید که فکر می‌کند زن کیست؟ چه نیازهایی دارد؟ بگوید که در پشت این پرده‌ی نقره‌ای، چه اندیشه‌ای برای دختران این سرزمین جاری است. بگوید که در تحقیقاتش، چه چیزهایی درباره‌ی دختران این سرزمین یافته و چه دغدغه‌هایی برای او دارد؟ و اولویت‌های فرهنگی و اجتماعی زن امروز چیست.

زنی، تمام قد پشت دخترانش ایستاد، تا برای خوشبختی آن‌ها برنامه‌ریزی کند. مادری‌اش را برای فرزندانش محدود کرد تا آن را بین تمام دختران سرزمینش تقسیم کند. لحظات عمرش را گذاشت تا درباره‌ی سرنوشت زنان این سرزمین بیاندیشد، پژوهش و در نهایت سیاست‌گذاری کند تا قوانینی تنظیم شود که خوشبختی دخترانش را تضمین کند. او حالا رو به روی دوربین می‌نشیند تا حاصل سال‌ها پژوهش خویش را به دخترانش بیاموزد. به سبک درس. به سبک گفتگو. بگوید که فکر می‌کند زن کیست و چه نیازهایی دارد؟ و اولویت‌های فرهنگی و اجتماعی زن امروز چیست.

آنچه ما به عنوان هدف این درس گفتگو در نظر داریم، بررسی اولویت های فرهنگی و اجتماعی زن امروز ایرانی است. بنا بر این از اساتید خواسته ایم تا در این درس گفتگو دیدگاه های یک زن سیاست گذار و یک زن فعال اجتماعی را در مورد نگاهشان به زن، جایگاه اجتماعی او، نقش فرهنگی و اجتماعی زن در جامعه ی امروز، معضلات امروز زنان و اولویت ها در حل آن ها، فعالیت های انجام شده و راهکارهای پیش رو را بشنویم و مورد تامل قرار دهیم.

تمام تلاشمان بر این است که درس‌ها و گفتگوها هدفمند، علمی و در پی یافتن مهم‌ترین اولویت‌های فرهنگی و اجتماعی زن در جامعه‌ی امروز باشد.

دختران امروز، مادران سیاست‌گذار و مادران فیلمساز فردای این مردم‌اند.

ثبت‌نام آقایان در این درس-گفتگو نه تنها ممنوع نیست، بلکه به عنوان پسران، همسران و پدران و سیاست‌گذاران و هنرمندان این سرزمین، ضروری به نظر می‌رسد.

در یک نگاه

ارائه
6 جلسه
گفتگو
ندارد
محل برگزاری
مجازی
۳۰٪ تا ۵۰٪ تخفیف ثبت‌نام گروهی
ندارد

گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید

440000 تومان

نکات بسیار مهم

مهم

درس-گفتگو چیست؟

مهم

خرید اشتراک ۶ ماهه یا خرید یک درسگفتگو؟

مهم

شرایط شرکت در برنامه ها

مهم

امکان بازگشت کامل هزینه ثبت نام

مهم

لطفا پیش از ثبت نام بخوانید

ویدیو

پیشنهادهایی برای خواندن

|